Auto si treba požičať cez veľký portál alebo leteckú spoločnosť. Túto možnosť vám letecký prepravca ponúkne vždy po kúpe leteniek a väčšinou ide o najlacnejšie ponuky. V prípade, že by sa vám niečo pri požičiavaní nepozdávalo, budete mať takto lepšiu vyjednávaciu pozíciu, nakoľko požičovne si neradi kazia meno u veľkých poskytovateľov a pri probléme sa ho snažia radšej vyriešiť k vašej spokojnosti. Prípadná vaša reklamácia u veľkého poskytovateľa by mohla viesť k ukončeniu spolupráce, čo je pre požičovne nevýhodné.
Dajte si pozor na poistenie. Dnes je bežné, že poistenie uzavriete so spoluúčasťou na prípadnej škode približne 1000 eur. Avšak táto spoluúčasť sa dá pripoistiť, takže v prípade, že by k niečomu prišlo, tak vám pripoistenie nahradí spoluúčasť. Bez takto plne krytého poistenia je požičanie auta rizikom, nakoľko sa môže stať, že vás škrabanec, ktorý vám pri parkovaní niekto spôsobí, môže vyjsť spomínaných 1000 eur.
Pri preberaní auta si porovnajte škrabance a poškodenia na aute s reportom o aute, ktorý vám dá požičovňa. Veľakrát sa stane, že nejaký škrabanec nie je v reporte zaznačený a môže vám byť dávaný za vinu pri vrátení auta. Určite odporúčame si celé auto pri preberaní odfotiť z každej strany, prípadne vytvoriť video vo vysokom rozlíšení.
Skontrolujte si v zmluve podmienky o natankovaní paliva. Väčšina požičovní vám auto odovzdá s plnou nádržou a vyžaduje ho s plnou nádržou aj vrátiť. V opačnom prípade vám budú účtovať poplatok, ktorý býva výrazne vyšší ako je hodnota plnej nádrže.
Pri výbere auta myslite na svoje potreby. Ak idete na dovolenku s dvomi malými deťmi, dbajte o to, aby malo auto dostatočne veľký kufor na všetku batožinu. Svoj sen o požičaní kabrioletu si odporúčame plniť na inom type dovolenky, keď batožina ide bokom a ste len dvaja.